Droga Joasi na KSA

Minął ponad tydzień od obrony pracy dyplomowej Joasi w Krakowskich Szkołach Artystycznych i uzyskania przez nią tytułu konstruktora odzieży. Jest co świętować, bo wymagało to od niej naprawdę dużo pracy i samozaparcia. Udało się w 110%, a rezultat możecie ocenić sami! Przejrzałem archiwum i wybrałem zdjęcia obrazujące dotychczasową ścieżkę edukacji Asi na KSA (dotychczasową, bo jak sama podkreśla – będzie wiecznym studentem).

A więc start : w 2013 roku rozpoczęła naukę na kierunku Artystyczne Projektowanie Ubioru.

Pierwszy semestr nauki zawsze kończy się pokazem kolekcji papierowej tzw. Junk Fashion Show. Pokaz odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury

Ze względu na duże zaangażowanie w sprawy zawodowe Asia była zmuszona przerwać studia po zaliczeniu pierwszego semestru. Dużo pracy zawodowej i tona zadań domowych ze szkoły były bardzo obciążające. Coś co miało być z założenia przyjemnością i rozwijaniem zainteresowań stało się przykrym obowiązkiem. Niemniej jednak po roku, gdy w pracy zrobiło się trochę luźniej, Asia postanowiła wznowić studia. Drugi semestr nauki kończy się pokazem ubrań uszytych z tzw. „surówki” czyli surowej bawełny, którą zazwyczaj używa się do odszyć próbnych.

Kończąc pierwszy rok nauki projektowania ubioru Asia doszła do wniosku, że chce rozwijać się w kierunku konstrukcji odzieży. Uznała, że bez dogłębnej znajomości zasad kroju, szycia a przede wszystkim konstrukcji odzieży, nauka projektowania nie ma sensu. Podjęła więc stosowane kroki, by znów zostać studentką 🙂 Zwieńczeniem nauki na kierunku konstrukcji odzieży była praca dyplomowa, która polegała na odwzorowaniu odzieży na podstawie zdjęcia stanowiącego wzór lub inspirację . Ubrania zostały uszyte na miarę.